headerphoto

Novinky


Druhy medu 2012 dokončení                                                   7 září 2012

Takže lipového medu bylo velmi málo cca 2 kg na včelstvo a byl hned prodán.Lipový med už není. Po lipě už nebylo tady u nás v Liptále vůbec nic,už jsme krmili. Medovice se prodává z loňského roku a odhaduji že do konce září už nebude. Na jižní Moravě zamedovala silně slunečnice, tak aspoň něco budeme mít.

Druhy medu 2012                                                                 21 červen 2012

U nás v Liptále jsme z cca 100 včelstev vytočili sotva 70 kg květového medu. Včelstva byla hodně slabá a bylo i špatné počasí.
Na jižní Moravě byl květový med jen asi 15 kg na včelstvo, a dále byl strašný hlad neboť akáty vymrzly. Akátový med letos nebudeme mít.
Dále u nás ve vesnici vymrzly lípy, takže kvetou jen ty ve vyšších polohách, kterých moc není. S medovicí to vypadá velmi bídně, nejspíš nebude. Naštěstí máme loňskou medovici s kterou snad vystačíme.
Na Vysočině jsme měli 20 kg květového medu ze včelstva.(řepka,pampeliška,maliny)

Ale sezóna není u konce,příroda může překvapit :)

Nové stanoviště na Jižní Moravě                                            Listopad 2011

Na podzim jsme dovezli 14 včelstev na jižní Moravu kde hodláme založit nové stanoviště. Chceme svým klientům nabízet velmi kvalitní a žádaný akátový med.Počítáme i se snůškou ze slunečnic.


Nová včelnice                                                                         26 říjen 2011

Letos jsme postavili nové stanoviště na 32 včelstev.Je umístěné podstatně v kopcích, takže jsme zvědaví na výsledky během příštího roku.Určitě tam bude třeba zřídit napajedlo.


Druhy medu 2011                                                                   12 červen 2011

Letošní snůšky medu byly vcelku bohaté. Po vytočení prvního jarního medu (květového) brzo začala medovice smrková. Lípy u nás ve vesnici vůbec nekvetly (pravděpodobně na jaře vymrzly), takže lipový med letos nebude.
Po dotočení smrkové medovice se ukázala melecitóza (medovice z modřínů) ale pravděpodobně naštěstí skončila a snůška dle vůně přešla do medovice jedlové, která byla velmi slabá.Brzy skončila, myslím že kvůli značným dešťům.


Vánoční trhy v Praze                                                             2 prosince 2010

Dostali jsme pozvání na vánoční farmářské trhy do Prahy. Najdete nás na náměstí Jiřího z Poděbrad ve dnech 12.-16.12 2010.