headerphoto

Prodej medu přímo od včelaře Liptál, Vsetín, Zlín

MED LETOS VYPRODÁN

Med prodáváme standartně ve sklenicích o hmotnosti 1kg(950g).

Med koupíte přímo u nás doma. Prodej ze dvora. viz kontakt

Prodejní doba: Ne - Pá (v pátek do 3 hodin).

Ceny aktuální ke dni 23.11.2017.

Uvedené ceny jsou včetně DPH. Nejsem plátce.

Květový med pastový 950g ..... 150,- Kč
Jedná se o med květový (květy ovocných stromů,pampeliška,řepka,)

Pastování je řízená, neboli přerušovaná, krystalizace. Jde o to, že během krystalizace se s medem občas zamíchá. Vznikající krystaly se při tom o sebe navzájem obrušují, takže jich vzniká mnohem více a menších, nemohou tak do sebe zapadat a utvořit pevnou strukturu.
Takový med sice změní barvu na světle krémovou až bílou, ale uchová si všechny své hodnotné látky a dobře se s ním manipuluje. Pokud si jej například namažete na chléb, můžete si být jisti, že vám z něj nesteče a neulepí celý stůl.

Slunečnicový med tekutý 950g ..... 150,- Kč

Květový med ze slunečnic. Dominantní sladká chuť je vyvážena mírně nakyslou "ovocnou" příchutí, takže se tento med zdá být méně sladký. Kombinace sladké a kyselé chuti připomíná jahodovou marmeládu. Barva je výrazně žlutá.

Květový med tekutý 950g ..... 160,- Kč

Je snadno stravitelný díky vyššímu obsahu hroznového a ovocného cukru, proto je velice vhodný přírodní přírodní léčivý produkt a vynikající doplněk výživy člověka. Obsahuje pylová zrna různých rostlin, které obohacují med o významné látky přírodního charakteru s povzbuzujícími účinky - rostlinné hormony, éterické oleje, aromatické látky. Proto je velice ceněn v lidovém lékařství.
Přirozenou vlastností každého medu je krystalizace, která nemá vliv na jeho kvalitu. Do původního tekutého stavu lze zkrystalizovaný med uvést opatrným zahříváním ve vodní lázni do 45°C.

Akátový med; 950g ..... 170,- Kč

Akátový med je průhledné až nažloutlé barvy s lehkým zeleným odstínem. Má vysoký obsahu fruktózy a tím danou výraznou sladkou chuť s jemným aromatem. Vysoký obsah fruktózy způsobí dlouhou dobu tekutosti. Navíc je výborně stravitelný, takže ho obvykle snášejí i jedinci, pro které je například lesní nebo smíšený med poněkud těžší do žaludku.

Lesní, Medovicový med 950g .....170,-Kč

Medovicový med vyniká tmavou barvou a lahodnou chutí. Obsahuje také více minerálních látek. Vydrží dlouho v tekutém stavu.